آزمون دولینگو چیست؟

مدتی است بخاطر کرونا و محدودیت هایی که در برگزاری امتحان آیلتس ایجاد شده است خیلی از دانشگاهها و مراکز آموزشی در دنیا بطور موقت امتحان دولینگو را بعنوان جایگزین امتحاناتی مثل آیلتس و تافل انتخاب کرده اند.در حال حاضر این امتحان بصورت صددرصد آنلاین بوده و در هرزمان و مکانی قابل برگزاری می باشد.می توانید در منزل خود و در هر ساعتی از شبانه روز در امتحان شرکت کنید.کل مهارت ها در کمتر از یک ساعت مورد ارزیابی قرار گرفته و هزینه شرکت در آزمون 49 دلار می باشد.بعد از پرداخت وجه مذکور از طریق دوستان تان در خارج از کشور یا سایت هایی که در زمینه پرداخت ارزی فعالیت دارند قسمت start test برای داوطلب آزمون فعال خواهد شد.

آزمون دولینگو جایگزین موقت امتحان آیلتس

مقررات شرکت در آزمون دولینگو چیست؟

جهت شرکت در آزمون Duolingo لازم است مقررات زیر را با دقت و توجه بیشتری رعایت کنید تا از سوی آزمون دولینگو بعنوان متخلف شناخته نشوید.در صورت نقض شدن هر یک از مقررات، در پیامی علت پذیرفته نشدن امتحان و بازه زمانی برای شرکت مجدد نیز به داوطلب اعلام خواهد شد.

  1. با توجه به آنلاین بودن امتحان لازم است توجه تان به وب کم و صفحه مانیتور باشد.
  2. اتاقی ساکت با روشنایی مناسب انتخاب کنید.
  3. در طول امتحان کسی وارد اتاق نشده و با کسی نباید حرف بزنید.
  4. تا زمانیکه به شما اجازه سخن گفتن داده نشده نباید صحبت کنید.
  5. از آوردن موبایل،هرگونه لوازم نوشتاری به داخل اتاق امتحان خودداری فرمایید.
  6. از برنامه های ضبط از صفحه نمایش جهت فیلم گرفتن از سوالات اجتناب کنید.
آزمون تخصصی دولینگو همراه با تیم آموزشی مهندس باقری

محدودیتی از نظر تعداد شرکت در امتحان دولینگو وجود ندارد ولی در ماه فقط دوبار می توانید در آزمون شرکت کنید.در صورتی که از سوی آزمون بعنوان متخلف شناخته شوید تا سه ماه از شرکت در امتحان محروم خواهید شد.

چنانچه به هر دلیلی در حین آزمون ارتباط اینترنتی شما قطع شود یا سایت مشکلی از نظر خدمات دهی داشته باشید می توانید بدون پرداخت هزینه،دوباره در امتحان شرکت کنید.

خیر.استفاده از هرگونه نرم افزار فرهنگ لغت یا افزونه هایی چون grammarly مجاز نبوده،درصورت خروج از پنجره آزمون یا مینیمایز کردن آن، امتحان شما پذیرفته نخواهد شد.

در سایت دولینگو به آدرس duolingo.com میتوانید از تست های نمونه ای که وجود دارد به تعدادی که مایل بودید بدون پرداخت هزینه استفاده کرده و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید.

نتیجه آزمون دولینگو بعد از 2 روز اعلام می شود و به مدت 2 سال دارای اعتبار است.یکی از مزیت های آزمون دولینگو آن است که می توانید برخلاف محدودیتی که در ارسال کارنامه در آیلتس و تافل وجود دارد،به هر تعداد که بخواهید کارنامه خود را به دانشگاههای مورد نظرتان بطور رایگان ارسال کنید.

آزمون زبان انگلیسی دولینگو | Duolingo

کدام دانشگاهها دولینگو را می پذیرند؟

  • ابتدا وارد سایت https://englishtest.duolingo.com شوید و در قسمت institution چک کنید آیا دانشگاه مد نظر شما در لیست دولینگو هست یا خیر.
  •   همچنین می توانید ابتدا لیست را چک کرده،ببینید چه دانشگاه هایی در لیست هستند و با آنها ها مکاتبه کنید تا پذیرش بگیرید. هر دانشگاهی شرایط خاص خودش را دارد و باید مکاتبه کنید که چه نمره ای از آزمون دولینگو را می پذیرند.امتحان دولینگو حداکثر 160 امتیاز دارد که دانشگاهها و موسسات آموزشی بین 115 تا 130 را جهت ورود به دانشگاه می پذیرند.

معادل سازی نمرات آزمون دولینگو

در ادامه امتیازات امتحانات بین المللی نظیر آیلتس و تافل را با نمرات آزمون دولینگو مقایسه نموده ایم تا عزیزان آشنایی بهتری با سطح امتحان دولینگو داشته باشند.همانطور که پیشتر بیان شد قبل از هرچیز ابتدا باید اطمینان حاصل کنید آیا آزمون دولینگو مورد قبول دانشگاه مقصد بوده و چه نمره ای را جهت ورود به دانشگاه خواهند پذیرفت.بهترین راه این است که ابتدا از میان لیست سایت دولینگو چک کنید آیا دانشگاه مقصد شما در لیست است یا خیر؟

معادل سازی نمرات آیلتس و آزمون دولینگو
معادل سازی نمرات آزمون آیلتس و دولینگو
معادل سازی نمرات آزمون تافل و دولینگو

فیلم آشنایی با قسمت های مختلف آزمون دولینگو

بخش های مختلف آزمون دولینگو

1-بخش کامل کردن کلمات : این بخش تحت عنوان C-Test شناخته می شود.در این بخش حدود 3 دقیقه فرصت دارید تا به کمک حروف مناسب کلمه را بسازید.حواس تان به تایمر بالا سمت چپ باشد تا زمان را از دست ندهید.این بخش خیلی ساده است حتما از عهده انجامش برمیایید.

کامل سازی جملات در امتحان دولینگو بخش C-Test
قسمت کامل سازی کلمات آزمون دولینگو | Duolingo

2-بخش شنیداری و املای کلمات : در این قسمت یک دقیقه فرصت دارید تا کلمه ای را که می شنوید تایپ کنید.می توانید سه بار برروی تصویر بلندگو بزنید تا فایل صوتی مورد نظر را بشنوید.

قسمت شنیداری ونوشتن آنچه که می شنوید | آزمون Duolingo

3-بخش انتخاب لغات حقیقی : (Real Word) ،در این قسمت باید لغاتی که واقعا کلمه انگلیسی بوده و وجود دارند را انتخاب کنید.قرار گرفتن چند کلمه در کنار هم لزوما به معنای وجود یک کلمه در واقعیت نیست.این قسمت تا حدی نیاز دارید که دارای دایره لغت در حد متوسطی باشید.

قسمت شنیداری مربوط به Real Word | آزمون Duolingo

4-بخش بیان جمله برای هر تصویر : در این قسمت تصاویری برای شما نشان داده می شود و سه ثانیه فرصت دارید برای هر تصویر یک جمله با صدای بلند بگویید.در این جملات از عبارتهایی مثل : it is…/there is../there are استفاده کنید.این قسمت بخش بسیار ساده ای است به راحتی از آن گذر خواهید نمود.

توضیح تصاویر با صدای بلند | آزمون Duolingo
خواندن جملات و ضبط صدای خود در آزمون Duolingo
توصیف تصاویر در آزمون Duolingo
پاسخ به سوالات نوشتاری در آزمون Duolingo
پاسخ به سوالات نوشتاری در آزمون Duolingo
پاسخ به سوالاتی که می شنوید در آزمون دولینگو
پاسخ به سوالاتی که بصورت صوتی اند در آزمون Duolingo
بخش رایتینگ آزمون دولینگو
بخش رایتینگ آزمون دولینگو